Karantina’da İzlemenizi Tavsiye Ettiğim 5 Harika Film

Dünya, zorlu bir dönemden geçiyor. Yakın tarihte eşi benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız. Covid-19 adlı salgından dolayı insanlar ölmekte, dünya ülkeleri ekonomik buhrana sürüklenmekte ve büyük bir çıkmaz içerisinde evlerimizde yaşamımızı sürdürmekteyiz. Bugünlerde moralleri yüksek tutmak ve kaliteli zaman geçirmek önemlidir. Evde birçok aktivite yapabiliriz. Bunlardan birisi de film izlemek. Peki izlemenize değecek filmler nelerdir? Yakın zamanda izlediğim filmler arasında en iyilerinden derlediklerimi paylaşmak istiyorum. Bu 5 film izlediğinize fazlasıyla değecek.

1- Predestination – Zamanın Ötesinde / IMDB: 7.5 / Bilim Kurgu – Gerilim

2014 yapımı olan bu filmde zamanlar arası yolculuk yapacaksınız. Fakat Back to the Future ile kıyaslanacak şekilde değil. Film üzerine çok cümle kurup büyüsünü bozmak istemiyorum. Fakat bilim kurgu’nun hakkını veren ve dikkatli izlenilmediğinde anlaması zor olan film.

2- Ford v Ferrari (Asfaltın Kralları) / IMDB: 8.1 / Biyografi – Dram

Benim gibi otomobil tutkunuysanız bu film tam size göre. Henry Ford’un oğlu ile Enzo Ferrari arasındaki mücadeleden Le Mans 24 saat yarışlarına kadar uzanan heyecan verici ve bir o kadarda keyifli film sizi bekliyor.

3- Extraction / IMDB: 6.8 / Aksiyon

2020’nin hiç şüphesiz en çok konuşulan filmlerinden birisi Extraction oldu. Netflix dünyasından çıkan bu film, Aksiyon severlerin ilgi alanına girebilir. Film, Bangladeş’te geçiyor ve uyuşturucu kaçakçısının oğlunu kurtarmak için tutulan paralı askerin serüvenini anlatıyor. Extraction, soluksuz aksiyon arayanların ilacı diyebilirim.

4- Upgrade (Yükseltme) / IMDB: 7.5 / Bilim Kurgu – Gerilim

Upgrade, ilk dakikadan itibaren sizi içine çeken bir film. Yapay zekanın öne çıkarıldığı bu filmde sıkılmadan zaman geçireceksiniz. Hatta sürpriz sonuyla güzel bir kapanışta yapmışlar.

5- The Prestige / IMDB: 8.5 / Dram – Gerilim

2006 yapımı olan Prestij, evde zaman geçirdiğimiz bugünlerde izlenilecek en iyi filmlerden birisidir. Zaten IMDB değeri film hakkında bilgi veriyor. İzleyiciyi kendisine çeken ve bilinmezlikleri biriktirip şaşırtıcı son yapan filmleri seviyorsanız Prestij tam sizlik.

Saydığım beşlinin dışında birkaç film eklemeden duramayacağım. Doctor Sleep, John Wick 3 Parabellum, Rambo Last Blood, Black Panther ve Fury filmlerini de tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir