Koronayı Nasıl Hafif Atlattım?

Dünya, Covid-19 adlı belayla 2019 yılının son ayında tanıştı. Hayatımızdan iki sene çalan bu lanet hastalıktan iki sene kaçabildim ve 2022 Ocak ayının ilk haftasında maalesef bende koronaya yakalandım. Fakat süreci çok sıkıntı yaşamadan atlattım. Bu zaman zarfında neler yaptığımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Ailede Covid-19’a ilk yakalanan eşim oldu ve sonrasında bende de belirtiler gösterince dördüncü gün test verdim ve pozitif sonucuyla karşılaştım. Ortalama 7-10 günlük süreç içerisinde Covid-19’un hemen hemen bütün belirtilerini yaşadım. Bunu arasında;
Ateş,
Halsizlik,
Tat ve koku kaybı,
Öksürük,
Baş ağrısı,
Boğaz ağrısı,
İshal,
Eklem yerlerinde ağrılar,
Hafif solunum güçlüğü şikayetlerim oldu. Fakat hepsini hafif şekilde yaşadım.

Koronayı Nasıl Hafif Atlattım?

Pozitif olduğumun açıklanmasından itibaren Sağlık Bakanlığımız iletişime geçti ve süreç hakkında bilgilendirmeler yaptı. Daha sonra talebiniz olursa ilaçları da gönderiyorlarmış.

Hastalığım sürecinde Bakanlığın verdiği ilaçları kullanmadım. Onun yerine günde iki defa Parol ve suda eriyen Redoxon vitamin takviyesi aldım. Redoxon ilaç olmayıp C vitamini, D vitamini ve Çinko içermektedir. İkisi de beni çok rahatlattı. Ayrıca taze kayısı tükettim ve bol su içtim. Aynı uygulamaları eşim benden önce yaptı ve onunda süreci rahat geçti. (*)

Vakaların zirve yaptığı son günlerde çok pozitif vakası duyar oldum. Covid-19’u bu kadar rahat atlatmam da yaptırdığım iki doz aşının da çok etkili olduğunu düşünüyorum. Covid-19 gribe benzese de gerçekten griple alakası yok. İnatçı ve insanın hayatını ciddi oranda etkileyen bir hastalık.

Maske ve mesafe tedbirlerini elden bırakmayalım. Aşımızı olalım. Covid-19’dan kurtulduğumuz günlerin gelmesi ümidiyle sağlıklı günler dilerim.

* Bu yazı sağlık tavsiyesi olmayıp kişisel tecrübe üzerine yazılmıştır.

“Koronayı Nasıl Hafif Atlattım?” için bir yanıt

  1. Korona sürecini bende benzer şekilde atlattım. Tavsiyelerinizi de bir arkadaştan daha duymuştum. Geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir